Метеоризм

Цей фантастичний термін, на жаль, не має ніякого відношення ні до космічних об’єктів, ані до спостережень за змінами погоди. І такі його прояви, як бурчання в животі та відходження газів, тим паче.

Метеоризм – це здуття живота – доволі поширений симптом серед населення великих міст. І не дивно, адже кожен стикається з негативним впливом навколишнього середовища та проявами шкідливих звичок. Ритм життя невпинно зростає, що веде за собою постійний стрес.

Розповсюдженість проявів метеоризму, як правило, пов’язана з неправильним харчуванням (фаст-фуд та їжа “на ходу”) і хронічним стресовим навантаженням. Резерви злагодженої роботи всіх систем і органів скінченнні. І ось настає момент, коли резерви починають вичерпуватись, і організм посилає сигнали про появу порушень.

Метеоризм, як один із проявів дисбактеріозу (порушення балансу нормальної мікрофлори кишківника), проявляється бурчанням і болем в животі. Нерідко до цих скарг приєднуються порушення стільця – від запору до діареї.

Але і в якості єдиного прояву, метеоризм викликає сильний дискомфорт:
– через скупчення газів, кишківник зміщує шлунок і провокує закидання їжі зі шлунку в стравохід, що викликає часті відрижки та кислуватий присмак у роті;
– збільшення кишківника в розмірі призводить до підняття діафрагми, що проявляється задишкою, зміною серцебиття і болем в області серця;
– підвищений і нерівномірно розподілений тиск всередині травного тракту сприяє спазму різних відділів кишківника, що проявляється у вигляді коліків.

Переважання гнильних процесів в кишківнику провокує надмірне газоутворення. Важливим моментом є порушення рухової активності кишківника. Це призводить до того, що хворий починає відчувати біль при такій кількості газу, яку спокійно переносять здорові люди.

Один з основних механізмів розвитку метеоризму є порушення мікрофлори травного тракту і ферментативної активності слизової оболонки кишківника, а також заселення кишківника патогенною мікрофлорою. Цей стан в комплексі називається дисбактеріозом кишківника і найбільш часто розвивається в наступних випадках:
– після антибіотикотерапії
– препарати вбивають в організмі не тільки хвороботворні мікроорганізми, а й корисні;
– при порушенні режиму дня;
– при неправильному харчуванні;
– як один із проявів численних захворювань травного тракту (наприклад, синдрому подразненого кишківника).

Як і у випадку цілого ряду інших станів, пов’язаних з порушенням функцій травного тракту, неоціненну допомогу в терапії метеоризму надають пробіотики. Це препарати з корисних мікроорганізмів, які:
– активні щодо патогенних і умовно патогенних мікроорганізмів і не діють на представників нормальної мікрофлори;
– роблять pH кишківника більш кислим, що сприяє росту власної мікрофлори;
– відновлюють власну мікрофлору;
– сприяють нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту шляхом вироблення значної кількості корисних речовин;
– самостійно виводяться з організму.

У клінічній практиці вітчизняних гастроентерологів та лікарів загальної практики відмінно зарекомендував себе Біоспорин-Форте, що має пробіотичну активність. Одним з показань до застосування Біоспорин-Форте є корекція мікробіоти при дисбактеріозі, який є причиною цілого комплексу кишкових симптомів.

У складі Біоспорин-Форте мікроорганізми Bacillus subtilis і Bacillus licheniformis в процесі своєї життєдіяльності сприяють виробленню в епітелії слизової шлунково-кишкового тракту антимікробних пептидів, які впливають на патогенні та умовно патогенні мікроорганізми в кишківнику.

Bacillus subtilis синтезує комплекс ферментів, які стимулюють і регулють процес травлення і сприяють поліпшенню засвоєння їжі. Біоспорин-Форте шляхом синтезу дипіколінової кислоти змінює pH кишківника в кислу сторону, тим самим збільшують перистальтику і нормалізуть час проходження їжі по кишківнику.

Завдяки високій метаболічній активності бактерій в кишківнику, припиняється виділення і всмоктування продуктів бродіння, відбувається ферментативне розщеплення токсинів, високомолекулярних білків та інших алергенів.

САМОЛІКУВАННЯ

МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ

ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я