Пробіотики в лікуванні діареї

Діарея – симптом, що може бути спричинений великою кількістю захворювань бактеріальної, вірусної, паразитарної та неінфекційної природи.
За міжнародними даними, в індустріально розвинених країнах частота діареї становить 0,5-2 епізоди на людину в рік.

Часті причини гострої діареї:
– вірусна, бактеріальна або паразитарна інфекція кишківника (гостра кишкова інфекція)
– харчова непереносимість (наприклад, лактози)
– стрес, емоційні розлади
– прийом деяких лікарських препаратів та ін.

Часті причини хронічної діареї (понад 3 тижні):
– синдром роздратованого кишківника
– виразковий коліт
– синдром мальабсорбції (порушення всмоктування) та ін.

Клінічні прояви діареї:
– спазми в животі
– частий рідкий стілець
– блювота
– висока температура

Діарея (особливо у дітей і людей похилого віку) може викликати зневоднення, що загрожує серйозними наслідками. Дорослі можуть спробувати впоратися з проблемою самостійно, якщо відзначається частий стілець, але без підвищення температури тіла і при хорошому загальному самопочутті. Але найкраще буде звернутися до лікаря.

Лікування діареї

При діареї різної природи з успіхом використовують пробіотики – препарати, виготовлені з живих мікроорганізмів. Вони потрапляють в організм людини та впливають на патогенних і умовно патогенних мікроорганізмів, завдяки чому відновлюється бактеріальна рівновага.

Найбільш важливою стороною позитивного впливу пробіотиків на організм людини є їх здатність модифікувати (змінювати) метаболічні процеси в кишківнику при розвитку патологічних станів, наприклад, діареї.

Клінічна ефективність застосування пробіотичних препаратів при діареї доведена у багатьох клінічних дослідженнях. Але клініцисти звернули увагу, що не всі пробіотики однаково ефективні. Препарати, виготовлені з колонізованих мікроорганізмів, на фоні діареї, не встигають зафіксуватися на слизовій оболонці кишківника, створити колонії та проявити свій позитивний вплив.

У таких випадках більш доречні пробіотики, виготовлені на основі спороутворюючих транзиторних бацил з роду Bacillus, наприклад Біоспорин-Форте, бо його терапевтичний ефект досягається без фіксації бацил на слизовій оболонці травного тракту навіть при вираженому діарейному синдромі.

У біопрепаратах на основі бацил більшість мікробних клітин знаходяться в стані анабіозу – у вигляді спор. У дослідах встановлено, що протягом перших двох годин після введення, близько 90% загальної кількості спор переходять в вегетативні форми і проявляють свою антимікробну активність щодо збудника гострої кишкової інфекції – чи то патогенний мікроорганізм, що викликає шигельоз або сальмонельоз, або умовно патогенний мікроб, який влаштував «революцію» в кишківнику.

Необхідно врахувати одну важливу властивість Біоспорин-Форте – він проявляє свою активність щодо патогенних і умовно-патогенних збудників кишкових інфекцій, які стійкі (резистентні) до антибактеріальної терапії, а це, погодьтеся, незаперечна і рідкісна перевага, в той час, коли неухильно зростає стійкість мікробів до дії антибіотиків.

САМОЛІКУВАННЯ

МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ

ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я