Пробіотики в лікуванні закрепу

Закреп – це проблема, про яку не заведено говорити вголос і яка часом є предметом жартів і темою анекдотів. Але ця делікатна проблема, пов’язана з роботою кишківника, джерело фізичного і душевного дискомфорту. Практично кожен відчував цей тяжкий і неприємний стан на собі.

Що таке закреп?
У деяких людей дефекація може відбуватися 2 або 3 рази на день, в інших – 1 раз на 2 дні, при цьому обидва випадки знаходяться в межах норми. Дамо терміну “закреп” суворе наукове визначення. Отже, закреп – це збільшення інтервалів між дефекаціями більш ніж на 48 годин (2 доби), при цьому напруження займає понад 25% всього часу дефекації. При закрепах часто відзначають нерегулярне випорожнення кишківника, занадто тверду консистенцію калу, відчуття неповного випорожнення або малу кількість калових мас (менш ніж 35 г при нормі 100-150 г.).

Закреп – хвороба цивілізації
Фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) відносять закреп до хвороб цивілізації. Це пов’язано з високими темпами урбанізації, в процесі якої підвищується роль великих міст у розвитку суспільства.

Закреп, особливо хронічний, представляє важливу медико-соціальну проблему. Серед усіх захворювань гастроентерологічного профілю, закрепи займають найбільшу частку. Із загальної кількості пацієнтів, які звертаються зі скаргами на роботу шлунково-кишкового тракту, близько 40% страждають закрепами. 10-15 % населення країн з високим рівнем економічного розвитку страждають від закрепів. Згідно з даними ВООЗ, поширеність патології продовжує неухильно зростати.

Основні причини закрепів:
– недостатнє споживання рідини та харчових волокон (клітковини)
– низька фізична активність
– зміни режиму дня і ночі
– підвищений стрес
– прийом деяких лікарських препаратів
– значне ослаблення м’язів черевної порожнини (у літніх людей).

Загалом, причини закрепів можна описати однією фразою: запор виникає внаслідок уповільнення проходження калових мас по товстому кишківнику, розладів координованої роботи м’язів тазового дна і порушень моторики кишківника.

Найбільш поширені симптоми закрепів:
– відчуття розпирання в животі
– відчуття тиску в прямій кишці
– фальшиві позиви до дефекації
– зниження апетиту
– підвищена стомлюваність і дратівливість
Дуже часто закреп є не просто тимчасовим станом, а одним із проявів захворювання. Наприклад, чергування закрепу і діареї може означати, що у вас синдром роздратованого кишківника. У деяких випадках усунути причину закрепу вдається самостійно, наприклад, шляхом корекції дієти. Якщо ж цього не досить, слід звернутися за медичною допомогою.

Лікування закрепів
На думку більшості дослідників даної проблеми, у виникненні та прогресуванні закрепів велику роль грає порушення рівноваги мікрофлори в травному тракті, яке має назву «дисбактеріоз». Відновлення втраченого балансу мікроорганізмів, які мирно співіснують в кишківнику та в нормі не надають патогенної дії на наш організм, в більшості випадків дозволяє усунути причину закрепів.

З цією метою в даний час широко використовують пробіотики. В арсеналі лікарів є ефективний засіб Біоспорин-Форте

Численними клінічними дослідженнями підтверджено єффективність препарату Біоспорин-Форте в терапії закрепу:
– сприяє нормалізації якісного і кількісного складу кишкової мікрофлори (біфідобактерій, лактобактерій та кишкової палички)
– не впливає на представників нормальної мікрофлори кишківника
– синтезує комплекс ферментів, які стимулюють і регулюють травлення
– сприяє кращому засвоєнню їжі.

САМОЛІКУВАННЯ

МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ

ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я